Глава Пентагону прибув з неоголошеним візитом до Іраку

Міністр оборони США Ештон Картер в четвер прибув з неоголошеним візитом до Багдада, щоб особисто оцінити хід кампанії проти «Ісламської держави» на тлі спроб Іраку повернути контроль над полеглої столицею провінції Анбар.

Картер, для якого це перший візит після лютневого призначення на посаду глави Пентагону, заявив, що він має намір зустрітися з американськими командирами, прем’єр-міністром Хайдером Абаді, а також з лідерами сунітів, яких США намагаються залучити до боротьби проти «Ісламської держави», контролюючого частина території північного та західного Іраку.HollyDolly

Несподіваний візит Картера збігся зі спробами іракської армії закласти основу для відновлення контролю над Рамаді. Готуючись до повномасштабного наступу, військові ізолюють окремі частини міста за підтримки повітряних ударів коаліції на чолі з США.

«Ісламська держава» захопило Рамаді, столиці переважно сунітському провінції Анбар, два місяці тому, розширивши контроль над долиною річки Євфрат на захід від Багдада. Успіх бойовиків став серйозним ударом для Абаді і іракської армії, якою була доручена оборона міста.

Картер заявив, що хоче провести «самостійну оцінку кампанії на місці».

«Я проведу приватне нараду з нашими військовими командирами», – заявив Картер журналістам перед поїздкою.

Втрата Рамаді стала найсерйознішим поразкою іракської армії з тих пір, як влітку минулого року бойовики «Ісламської держави» без особливих зусиль зайняли райони на півночі Іраку.

У США президента Обаму наполегливо закликають активізувати зусилля по боротьбі з бойовиками, проте поки він відмовляється розміщувати в Іраку сухопутні війська.

Львів постачбуд, купити керамічна плитка львів – кращі ціни.