WP: Азербайджан підозрюється в спробі підкупити членів Конгресу США

Державна нафтова компанія Азербайджану в 2013 році таємно профінансувала всі витрати, пов’язані з поїздкою на конференцію в Баку десяти членів Конгресу і 32 співробітників його апарату.

Про це повідомила газета Washington Post, посилаючись на конфіденційну доповідь відділу Конгресу з етики, який опинився в її розпорядженні.

Газета також повідомила, що на конференції виступали три колишніх високопоставлених помічника Обами: Роберт Гіббс, Джим Мессіна і Девід Плаф.HollyDolly

Законодавці та їх співробітники отримали сотні тисяч доларів у вигляді оплати проїзду та подарунків: шовкових шарфів, кришталевих чайних наборів та азербайджанських килимів вартістю від 2500 до 10000 доларів, йдеться в публікації з посиланням на доповідь.

Тільки витрати на авіаквитки для законодавців, а в деяких випадках і їх чоловік або подружжя, згідно з наведеними документами, склали близько 113 тисяч доларів.

Автори 70-сторінкової доповіді припускають, що Державна нафтова компанія Азербайджанської Республіки (ДНКАР) перевела 750 тисяч доларів некомерційним організаціям в США, щоб приховати джерело фінансування конференції в колишній радянській республіці.

Ці НКО нібито подали в Конгрес неправдиві документи про те, що вони виступали спонсорами конференції, повідомляє Washington Post.

Результати розслідування були передані в комітет Палати представників з етики для розслідування можливих порушень регламенту Конгресу і федеральних законів, що забороняють урядам зарубіжних країн впливати на американську політику.

ДНКАР випустила заяву, в якій вказала, що не робила таємниці з того, що вона підтримувала проведення конференції, і звинуватила НКО в тому, що вони не подали відповідні документи про розкриття інформації, пише Washington Post.

Американо-азербайджанський з’їзд «Погляд у майбутнє» проходив 28-29 травня 2013 року, пише газета. Протягом попереднього йому року ДНКАР і кілька великих енергетичних компаній домагалися для себе виключення з американських економічних санкцій проти Ірану в тому, що стосувалося будівництва газопроводу в Каспійському морі вартістю 28 мільярдів доларів.

Відділ Конгресу з етики є незалежним слідчим органом Палати представників.

За даними газети, в поїздці брали участь члени Палати представників Джим Бріденстайн, Іветт Кларк, Денні Девіс, Рубен Інохоса, Шейла Джексон Лі, Леонард Ленс, Мішель Лухан Грішем, Грегорі Мікс і Тед По, а також тепер уже колишній конгресмен Стів Стокман.

Хлебопекарные печи, подовые печи на дровах, туннельные печи.