Невідомий камуфляж

Чи з’явиться в екіпіровці американських солдатів невидимий камуфляж? Це питання активно обговорюється в Інтернеті, офіційні джерела поки не поспішають робити заяви на цю тему. Олексій Березін з подробицями про те, як діє ця технологія – і навіщо потрібен плащ-невидимка.

Від навичок маскування як в дикій природі, так і в бою залежить життя. Армії багатьох держав витрачають чималі кошти на розробку камуфльованої форми для бійців. Незважаючи на самі різні дизайнерські рішення донедавна форма, за своєю суттю, залишалася однаковою – кольорова плямиста тканину.HollyDolly

Однак, як стверджують вчені, незабаром може з’явитися так звана розумна форма, яка зможе змінюватися в залежності від умов. При цьому технологію можна застосовувати не тільки на формі, але і маскувати військову техніку. Камера аналізує навколишнє середовище, з якою треба злитися, а електронні панелі генерують відповідний ситуації колір. У цієї технології відразу знайшлися критики, які заявили про уразливість такого роду маскування для інфрачервоних камер. Але рішення цієї проблеми знайшли в Університеті Каліфорнії. Ідею запозичили у мешканців морських глибин – кальмарів. Група студентів під керівництвом Алена Гордетского. Їх робота була представлена ​​раніше цього року на науковій конференції ії Американського товариства хіміків в Денвері.

Вченим вдалося ізолювати протеїн, за допомогою якого кальмари мімікрують. За допомогою бактерій студенти синтезують протеїн, який назвали рефліктін, який потім наносять на поверхню спеціальної клейкої стрічки. Така стрічка може змінювати свій зовнішній вигляд під хімічним або механічним впливом. Тонкі шари матимуть синій колір, а більш товсті – помаранчевий. Рефліктін також може відображати та інфрачервоні промені, що вкрай важливо для тих, хто не хоче бути виявленим.

Разработка и создание сайта цена, лучшая цена в Киеве.