Екзит-поли показують, що в Україні сформовано реформаторський парламент

За даними екзит-полів, в результаті недільних виборів на Україні з’явився самий проєвропейський парламент в історії країни. Вибори відбулися, незважаючи на те, що проросійські сепаратисти на сході не допустили проведення голосування на контрольованих ними територіях. Опитування показують, що реформаторські партії отримали серйозне більшість голосів. Явка на виборах склала 51 відсоток, а одна проросійська партія показала кращий результат, ніж очікувалося.

Екзит-поли показують, що в ході перших виборів до Верховної Ради з моменту повалення проросійського президента Віктора Януковича «Блок Петра Порошенка» отримав 23 відсотки голосів, що, втім, менше, ніж 30 відсотків, які пророкували йому прогнози. Водночас «Народний фронт» прем’єр-міністра Арсенія Яценюка зайняв друге місце, отримавши 21 відсоток.HollyDolly

Ліберальна партія «Самопоміч» на чолі з мером Львова Андрієм Садовим посіла третє місце, отримавши 13 відсотків.

За словами представника Європейської ради з міжнародних відносин і автора книги «Українська криза: в чому його значення для Заходу» Ендрю Вілсона, попередні результати виборів надихають, незважаючи на те, що підсумки голосування по одномандатних округах – а це половина з 450 місць у Раді – ще не підведені.

«Цим трьом партіям, ймовірно, доведеться правити разом. Надії президента, що його партія буде правити самостійно, фактично, розвіялися. Але в ширшому сенсі, хороші хлопці перемогли », – каже експерт.

Праві партії, включаючи «Радикальну партію» і партію «Свобода» отримали близько 6 відсотків кожна, в той час як партія колишнього прем’єр-міністра Юлії Тимошенко ледь подолала 5-відсотковий поріг для проходження до парламенту.

Українська компартія не отримала і 5 відсотків і до нового парламенту не потрапляє.

Проросійський «Опозиційний блок», в який входять прихильники Януковича, отримує 7,6 відсотка. Вілсон і інші експерти вважають, що таке різноманіття думок в Раді може, в деякій мірі, допомогти відновленню українсько-російських відносин.

«Кажуть, що хай краще Росія діє через цих людей, ніж через військову присутність або відключення газу. Але в деякому роді це – п’ята колона. 7,6% – це досить багато ».

У попередній Раді домінували прихильники Януковича з Східної України. Додатковий мандат, виданий проєвропейським, реформаторським партіям, може допомогти провести реформи, які раніше зустрічали опір.

Хоча для участі в виборах були зареєстровані 36 мільйонів громадян України, мільйони жителів східних регіонів, контрольованих сепаратистами, а також анексованого Росією Криму, не змогли взяти участь в голосуванні.

Проросійські сепаратисти в Східній Україні не допустили відкриття близько половини виборчих дільниць.

Мужская Мода на BegetNews – информационный блог о тенденции моды, статьи, фото, ссылки, рекомендации.