ЗМІ: Обама відмовився від плану нанесення масованих повітряних ударів по Іраку

Президент Барак Обама відмовився від нанесення масованих повітряних ударів по сунітським екстремістам в Іраку найближчим часом. Про це повідомляють ряд американських ЗМІ, включаючи газету Wall Street Journal і агентство Associated Press.HollyDolly

За їх повідомленнями, замість цього США обмінюватимуться розвідданими з іракськими військовими, спрямовувати зусилля на вирішення проблеми політичної розділеності країни і шукати підтримку у регіональних союзників.

У повідомленнях преси говориться, що намір президента уникнути повітряних ударів обумовлено, зокрема, тим, що у американських військових немає достатньої інформації про цілі, удар по яких міг би істотно змінити обстановку на полі бою.

Разом з тим, New York Times повідомляє, що Білий дім розглядає можливість нанесення точкових ударів з повітря в цілях в Іраку. За даними газети, ця стратегія буде близька тій, яка застосовується Сполученими Штатами в Ємені, де проти бойовиків “Аль-Кайди” застосовуються безпілотники.

За даними друку, обраний підхід також сприятиме усуненню глибинних причин сунітських виступів і розвалу іракських збройних сил.

«Президент сфокусований на всеосяжної стратегії, а не оперативний військової реакції, – заявив Wall Street Journal високопоставлений представник адміністрації. – Хоча військовий елемент може бути її частиною, фактично, це набагато ширша робота ».

У кінцевому рахунку, Обама може зовсім відмовитися від плану нанесення повітряних ударів, заявили високопоставлені чиновники, незважаючи на те, що в останні кілька днів такий розвиток подій вважалося основним варіантом протидії терористичному угрупованню «Ісламська держава Іраку і Леванту», що захопила великі території на півночі і заході Іраку.

За даними Wall Street Journal, можливість нанесення США повітряних ударів і раніше активно обговорюється, але, за словами чиновників, Обама навряд чи найближчим часом повернеться до розгляду варіанту військових дій і, можливо, з часом оголосить про кроки в рамках більш широкої стратегії США .

В даний час Білий дім і Пентагон скептично оцінюють ефективність оперативних повітряних ударів і замість цього розглядають можливість відправки американських спецназівців для обміну розвідданими і консультування іракських військових, пише газета.

Чиновники сподіваються, що ця робота дозволить іракської армії перейти в контрнаступ, пише Wall Street Journal. Джерела видання кажуть, що після посиленої підготовки і консультування іракських військ Обама, у разі необхідності, може прийняти рішення про повітряні удари, але до цього може і не дійти.

Профессиональное лечение глаукома операция днепропетровск – будьте всегда здоровы.