Китай готовий обмежити викид парникового газу

Китайська влада дали зрозуміти, що готові ввести обмеження на викид парникових газів, однак, на їх думку, план США щодо скорочення викидів в енергетичному секторі недостатній для значущого внеску в справу боротьби з глобальним потеплінням з боку Китаю та США.HollyDolly

Інші країни вітали нові зобов’язання Вашингтона і Пекіна у боротьбі зі зміною клімату. Уряду працюють над договором, підписання якого намічено на кінець 2015 року в Парижі.

Згідно з планом, договір повинен виробити механізми для уповільнення потепління – допомогти людству боротися з засухами, екстремальної спекою і підвищенням рівня світового океану.

Тим не менш, незважаючи на ентузіазм, невизначеність залишається – особливо щодо Китаю.

Другого червня Вашингтон оголосив про нове законодавство, підготовленому урядом президента Обами і розпорядчому до 2030 року домогтися зниження викидів з існуючих електростанцій на 30 відсотків порівняно з рівнем 2005-го року.

Китай відреагував, вперше заявивши, що готовий ввести обмеження на викид парникових газів.

Єврокомісар з питань клімату Конні Хедегаард застерегла проти передчасного ентузіазму щодо Китаю, чиї викиди двоокису вуглецю з 1990 року зросли майже в чотири рази на тлі потужного економічного зростання.

«Я впевнена, що Китай щиро хоче скоротити викиди і почати регулювати їх надалі, однак справа залишається в питанні коли ж саме це відбудеться», – заявила Хедегаарда в кулуарах переговорів з клімату, які пройшли в Бонні з 5 по 11 червня за участю 170 країн.

«У нас У Данії є приказка – перед тим, як зняти капелюх, переконайся, що людина стоїть перед тобою», – додала вона.

На сьогодні жорсткі стелі на обсяги викидів визначені для індустріально розвинених країн у відповідності з програмою цілей ООН до 2020 року.

Перед країнами, що розвиваються на чолі з Китаєм та Індією поставлені більш м’які цілі – уповільнити зростання викидів парникових газів.