МВФ прогнозує спад російської економіки

МОСКВА – Міжнародний валютний фонд ( МВФ) переглянув свій прогноз щодо перспектив економіки Росії в контексті української кризи . Висновок аналітиків фонду виявився для Москви невтішним.

На їх думку , зростання російської економіки знизиться в 2014 році до 0,2 % , замість прогнозованих раніше 1,3 %.

Більш того , глава МВФ Крістін Лагард вважає , що становище і без того переживає далеко не кращі часи економіки РФ тільки погіршиться , якщо напруженість у відносинах із заходом не зменшиться.

« Ми переглянули прогнози зростання для Росії. Але якщо справи не зрушать ( в кращу сторону) , ситуація буде , очевидно , лише погіршуватися » , – цитує Лагард агентство Reuters.HollyDolly

Російська служба «Голосу Америки» попросила прокоментувати висновки МВФ директора Інституту стратегічного аналізу ФБК , професора Вищої школи економіки Ігоря Ніколаєва.

Віктор Васильєв: Прогноз МВФ реалістичний, оптимістичний або песимістичний ?

Ігор Ніколаєв : Вважаю , що це, звичайно , більш реальний прогноз у порівнянні з попереднім . Але , тим не менш , неабияка частка оптимізму в ньому ще присутній . За нашими оцінками , економіка Росії все-таки піде в негативну зону за підсумками нинішнього року. Власне кажучи , технічна рецесія вже в наявності . Два квартали поспіль завершилися з мінусовим результатом по ВВП. Мені важко уявити , що у нас перші два квартали будуть мінусовими , а в третьому і четвертому ми знову назад вийдемо в плюс , і тоді вийде хоч маленький , але прогрес . Однак МВФ поки його прогнозує .

В.В.: Крістін Лагард стверджує , що російська економіка через української кризи може постраждати ще більше , якщо не припиниться конфронтація Москви із Заходом. Ваша думка ?

І.М. : Безумовно , вся ця ситуація вже позначається на становищі російської економіки . Але її згубність , її тяжкість в тому , що вона буде позначатися ще дуже довгі роки. Причому , на мій погляд , незалежно від того , буде конфронтація триватиме у такій явній формі чи ні , негативні наслідки все одно нікуди не подінуться.

Всі події, що відбулися найпотужнішим чином простимулювали зусилля Європи по догляду від енергозалежності від Росії. Це і буде мати найбільшу економічну ціну . Причому ця ціна буде поступово наростати. Ось що , власне кажучи , найбільшою мірою і позначиться негативно в перспективі.

Уявімо , що на Україні реалізується найкращий сценарій. Припустимо , все заспокоїться , відбудеться замирення , знизиться невизначеність і так далі … Але , як я і говорив , найголовніша економічна ціна для Росії – це те , що Європа тепер постарається раз і назавжди піти від енергозалежності від Москви. І це вже даність. Ну а сьогодні на російську економіку сильно впливає невизначеність , яка зросла і яка, звичайно , стримує підприємницьку активність і підсилює відтік капіталу .

В.В.: Що може зробити Росія ?

І.М. : Я в неймовірні речі не вірю. Тут треба бути прагматичним. Неймовірне – це от взяли і повернули Крим . Це вже з розряду фантастики. У всякому разі , що стосується доступного для огляду майбутнього. Можливо , повторюся , буде певне замирення . Але сильно це ситуацію не поліпшить , і санкції продовжать свою дію. Росія може дещо пом’якшити ситуацію , постаравшись укласти довгострокові контракти на поставку енергоносіїв до Європи , нехай і за нижчою ціною , що вона зараз і намагається робити , а з деякими країнами вже зробила.

Ось тільки , вихід чи це з положення ? Навряд чи . За великим рахунком це лише спосіб пом’якшити ситуацію. Тому про остаточний перехід до стійким позитивним темпам розвитку , боюся , нам доведеться говорити ще не скоро. Поки російська економіка повільно , але вірно сповзає в рецесію і розворот у зворотний бік швидко не відбудеться.

Красивая и мягкая мебель диваны Днепропетровск по лучшим ценам.