Обама: Путін дивиться на світ крізь призму «холодної війни»

Барак Обама заявив у Сеулі , що США повинні виступити на захист принципу суверенітету і територіальної цілісності України . Порушення цього принципу Росією і пішли слідом за цим американські та європейські санкції проти Москви вже надали негативний ефект на російську економіку .HollyDolly

«Порушення суверенітету і територіальної цілісності України – те, проти чого мають виступити Сполучені Штати . Що стосується впливу санкцій , у Росії є глибока зацікавленість у тому , що відбувається в Україні , але вони абсолютно неправильно працюють над задоволенням цих інтересів . Але ясно , що Путін буде приймати рішення , грунтуючись на своєму розумінні того , що добре для Росії , і він розглядає Україну центральної і критично важливою для його зовнішньої політики і довгострокових стратегічних інтересів Росії. Це не означає , що він не бере до уваги інші довгострокові російські інтереси . Десятки мільярдів доларів виводяться з Росії , і це становить проблему для довгострокових інтересів Росії.

Ізольована Росія , куди не хоче інвестувати жоден підприємець або підприємниця – це проблема для довгострокових інтересів Росії.

Президент Путін недурний і , думаю , нещодавно визнав , що це вже вплинуло ( на ситуацію – ГА) . І, звичайно , якщо ситуація погіршиться , і санкції будуть розширені на весь сектор , це завдасть сильніший удар по росіянам і російській економіці » , – зазначив президент США .

На думку Обами , Володимиру Путіну властивий специфічний погляд на світ , який особливо помітно проявився в тих рішеннях , які Москва брала у зв’язку з подіями в Україні : «Під час мого другого терміну у пана Путіна з’явилася тенденція, що підсилюється дивитися на світ крізь призму” холодної війни ” і бачити російські інтереси неодмінно конфліктуючими із західними . Я не згоден з ним у тому , що , за моєю оцінкою , становить російські інтереси , але він президент цієї країни. Досі є області , в яких ми повинні співпрацювати , – наприклад , контртерроризм . Але його нещодавні рішення – спочатку те, що стосується підтримки жахливого кровопролиття , влаштованого режимом Асада в Сирії , а потім , найбільш очевидно , в тому , що стосується ситуації в Україні – набагато ускладнюють нашу співпрацю. І я підозрюю , так і продовжуватиметься ще якийсь час ».

Обама підкреслив , що Вашингтон буде шукати можливості для співпраці з Москвою в тих сферах , де це співробітництво відповідає національним інтересам США та Росії. Однак Путіну , як вважає президент , необхідно визначитися з тим , яким буде його зовнішньополітичний курс .

«Настане момент , – пояснив Обама , – коли йому треба буде приймати фундаментальне рішення : чи хоче він бачити вже ослаблену і яка дала збій російську економіку ще слабше через його небажання звертатися з Україною дипломатично , поважаючи її суверенітет , але , в той же час , дотримуючись будь-які законні інтереси Росії , або він буде спиратися на військову силу та інші дестабілізуючі акції , які ми спостерігаємо. Це вибір , який йому доведеться зробити . Але ми не повинні спрощувати для нього цей вибір. Він повинен визнати , що міжнародне співтовариство не буде заохочувати ті дії , які він робив досі ».

Водночас , Обама назвав « самоочевидним » те , що санкції не змінюють поведінку лідерів держав , що зіткнулися з санкціями. Але , на думку президента , історія вчить , що застосування сили рідко стає вичерпним відповіддю на існуючі виклики. Говорячи про Росію , Барак Обама вважає , що санкції – дієвий інструмент :

« Санкції призводять до наслідків для Росії, і якщо Путін зацікавлений домогтися , щоб Росія була сильною , процвітаючою країною в наступні роки , тоді йому було б набагато краще дотримуватися те угода, якої ми досягли в Женеві , мирно вирішувати ситуацію в Україні і дозволити українцям самим приймати рішення про те , як жити , щоб у них були хороші відносини і з Росією , і з Європою . А бізнес міг би і далі бути впевненим у тому , що в Росію можна інвестувати і мати з нею економічні відносини . Або європейці могли б бути впевнені в тому , що постачання енергоносіїв , які вони купують про Росії, не будуть раптово припинені через якихось територіальних домагань Росії , що порушують міжнародне законодавство ».

При цьому Обамі довелося опосередковано відповісти на запитання, яке поставили Володимиру Путіну під час його недавнього спілкування з росіянами в прямому ефірі. Тоді якась юна особа попросила Путіна відповісти , врятував би його Обама , якби російський президент тонув. Путін сказав , що Обама « порядна людина , мужній достатньо, і він би , звичайно , зробив це ». Коли журналісти запропонували Обамі розглянути ту ж гіпотетичну ситуацію , президент США дав зрозуміти , що прийшов би на виручку потопаючому Володимиру Путіну.

«Звичайно , я би врятував пана Путіна , якби він тонув , – відповів Барак Обама. – Хотілося б думати , що якщо хто-небудь буде тонути , я його врятую . Я був дуже непоганим плавцем – ріс на Гаваях. Зараз трохи не вистачає практики ».

Справка и досье на Лёвочкин, Сергей Владимирович на сайте РиаНовости.