Сенатори і Сноуден

МОСКВА – Російські сенатори мають намір зустрітися з колишнім підрядником Агентства національної безпеки (АНБ) США Едвардом Сноуденом – в рамках діяльності робочої групи Ради Федерації РФ з розслідування фактів витоку даних росіян спецслужбам США. Про це Російській службі «Голосу Америки» повідомив керівник групи, голова тимчасової комісії СФ з розвитку інформаційного суспільства Руслан Гаттаров, підтвердивши поширену раніше російськими ЗМІ інформацію.

Правда, на момент підготовки матеріалу сенаторам вийти на зв’язок зі Сноуденом не вдалося. «Ми цим займаємося, – сказав Гаттаров. – Зараз мої співробітники намагаються зв’язатися з ним ».

Тим не менш, він очікує, що Сноуден погодиться піти на контакт. «Не думаю, що, працюючи з нами, він буде працювати проти США, тобто (порушить) та умова, яке є», – підкреслив парламентарій.HollyDolly

Як відомо, Едвард Сноуден отримав тимчасовий притулок у Росії, давши згоду не завдавати шкоди США, як того раніше зажадав президент Володимир Путін.

За словами Гаттарова, робочій групі СФ важливо зрозуміти, як правильно і більш ефективно захистити персональні дані росіян.

«Для цього нам треба зрозуміти загрози і де є витоки, – додав він. – Не важливо, від кого вони (виходять) – від спецслужб або інших осіб. Нам неважливо, хто порушує закони щодо прав громадян ».

У США не раз заявляли на самих різних рівнях, що категорично проти надання трибуни Сноуденом в будь-який з можливих форм. Однак, на думку, Гаттарова на це не варто звертати уваги.

«США мені в цьому сенсі до лампочки. Мені важливі персональні дані громадян. Я про це чітко заявляв », – підкреслив він.

Сенатор пояснив, що очолювана ним комісія покликана захистити конституційні прав громадян на недоторканність особистого життя, таємницю особистого листування і поштових повідомлень.

«Мені важливо, щоб ці дані були захищені, – повторив він. – І для цього нашій робочій групі потрібно поспілкуватися зі Сноуденом, щоб дізнатися, де є вразливі місця. Тоді ми зможемо виробити для себе, для міжнародної спільноти якісь стандарти з більш ефективному захисту персональних даних ».

До складу робочої групи СФ крім парламентаріїв входять представники МЗС, Мінзв’язку, Генпрокуратури і Роскомнадзора.

До ініціативи Гаттарова в Росії поставилися по-різному. Політолог Дмитро Орєшкін упевнений, що з Сноудена намагаються «видавити хоч щось корисне в пропагандистському відношенні».

«Зокрема, пояснити російським трудящим, що Америка глумиться над їх інтересами, – додав він в інтерв’ю« Голосу Америки ». – Оскільки зі справою Сноудена російська зовнішня політика отримала дуже серйозні проблеми для себе, то зараз в наявності прагнення хоч якось компенсувати ці витрати ».

На його погляд, всі міркування про те, що Сноуден обіцяє не завдавати шкоди США, спочатку були суто пропагандистським ходом.

«Це все розмови для бідних – те, що ніякої шкоди США співпрацю Сноудена з Радою Федерації не завдасть. На жаль, логіка повернення до радянської системи цінностей, яка зараз проглядається неозброєним поглядом, проста: те, що добре для США, погано для Росії. І, відповідно, навпаки », – резюмував політолог.

Ревну турботу Руслана Гаттарова про захист персональних даних росіян Орєшкін також пояснює пропагандистськими цілями: «Таким чином, мається на увазі, що в Росії персональна інформація громадян зберігається як зіниця ока. Але хто зараз – після оприлюднених роздруківок переговорів Бориса Нємцова і безлічі інших подібних випадків – у це повірить? Всім добре відомо, що у нас без будь-якого сорому слухають кого треба, наплювавши на ці самі конституційні права. Все розраховано на людей, які зовсім вже не здатні самостійно думати ».

 http://lastsweb.com