У Казахстані запропонували “страчувати” президентів-довгожителів

Союз мусульман Казахстану (СМК) запропонував встановити жорсткий віковий ценз для людей, керуючих країною. За версією СМК, главі держави не може бути більше 80 років. Такі заходи, на думку Союзу, захистять країну від “вічних” правителів, які по досягненню зазначеного віку можуть впасти в “старече слабоумство” і ненароком довести країну до “повного хаосу”. Першому і поки останньому президенту Казахстану Нурсултану Назарбаєву зараз 72 роки.
Обмежити максимальний вік президента в Казахстані запропонували Союз мусульман Казахстану і Мусульманський комітет з прав людини в Центральній Азії (МКПЧ ЦА). Віковий стеля за їх версією не повинен перевищувати 80 років. Ініціатори пропозиції пояснили, що таким чином вони хочуть виключити можливість довічного президентства. Про це повідомляє прес-служба СМК республіки.HollyDolly

“Згідно з дослідженнями вчених, критичним для людини є вік 80 років. Після зазвичай починається стрімка деградація особистості. Людина старше 80 років не здатний керувати країною. На жаль, історія знає чимало прикладів, коли державні діячі чинності старечого недоумства доводили суспільство до повного хаосу” , – цитує заяву супротивників престарілих керівників центральноазійська новинна служба “CA-News”.

Ідея ввести вікові обмеження і закріпити їх у Конституції відвідала СМК і МКПЧ у світлі майбутніх президентських виборів. При цьому для порушників нових правил та їх пособників пропонується сувора кара, аж до смертної кари. Таким чином, закон буде виконуватися гарантовано, вважають ініціатори ідеї.

Поки офіційні представники Казахстану не прокоментували радикальну ініціативу. Як пояснили Firstnews в посольстві країни, 7 травня в Казахстані відзначають День національних збройних сил, який є вихідним.
Креатив на межі фолу

Як повідомляє інтернет-ресурс “Сноб”, Союз мусульман Казахстану не вперше демонструє креативність мислення і неординарність пропозицій за межею добра і зла. Так, раніше СМК пропонував організовувати тендери з видачі заміж, у розумінні Союзу, “престижних” наречених. Також від СМК виходила ініціатива набувати міністрів різних рівнів за кордоном і провести в Казахстані суд над Гітлером.
Головою Союзу мусульман Казахстану є Мурат Телібеков – особистість дуже примітна. Зокрема, йому приписують яскрава пропозиція ЦВК Казахстану – дозволити кандидатам на пост президента вносити в якості виборчого застави матеріальні цінності: велика рогата худоба, земельні наділи, курячі стегенця, овечі шкури, анашу, рабів, повій і саксаул.

купить постельное белье