Брати Царнаєви готувалися підірвати День Незалежності

Як передають американські ЗМІ, брати Тамерлан та Джохар Царнаеви збиралися здійснити теракт на День незалежності 4 липня, а Бостонський марафон був обраний мішенню в останній момент. При цьому обидва брати мали намір стати смертниками.
Брати Царнаеви вибрали Бостонський марафон своєю метою буквально за два дні до заходу, оскільки були готові “пекельні машини”, а справжньою їх метою було святкування Дня незалежності 4 липня, на святкування якого у Вашингтоні збирається одночасно до 500 тис. чоловік. При цьому обидва брати збиралися стати смертниками. Дану інформацію передають відразу два американських телеканалу – CNN і NBC News.HollyDolly

Все це, нібито, відкрив слідчим залишився в живих молодший з братів, Джохар. За його словами, спочатку брати мали намір підірвати святкування Дня незалежності. Проте старший зібрав бомби раніше. При цьому, як передають телеканали, Тамерлан Царнаев збирав вибухові пристрої будинку. І поки не ясно, чи знала його дружина – уроджена Кетрін Рассел – про це. Її адвокат каже, що участь чоловіка в теракті стало для неї та її сім’ї “потрясінням”. Відомо також, що за наполяганням чоловіка раніше вона прийняла іслам.

Так чи інакше, але цілями братів став Бостонський марафон 15 квітня. Нагадаємо, що в штаті Массачусетс, столицею якого є Бостон, у цей день відзначається День патріота. Пі цьому обидва брати відмовилися від ідеї стати смертниками. Їх акція отримала широкий резонанс не тільки в США, але і у всьому світі. Решта бомби Царнаеви збиралися підірвати в Нью-Йорку.

Теракт в Бостоні
15 квітня на фініші традиційного марафону в Бостоні сталися два вибухи. Загинули три людини і більше 260 отримали поранення. У їх організації та здійсненні підозрюються брати Джохар і Тамерлан Царнаева. Останні 19 квітня помер від поранень, отриманих у перестрілці з поліцією. Джохара, який також був поранений, затримали через добу.

Нагадаємо, що також були затримані громадяни Казахстану Діяз Кадирбаев і Азамат Тажаяков і Робель Філліпос – товариші Джохара Царнаева по коледжу. З переляку вони спробували знищити особисті речі, в числі яких був і ноутбук, в якому може міститися важлива для розслідування інформація. В результаті молодим людям загрожує кілька років в’язниці.

Як передає Associated Press, приятелі Царнаева зробили цю дурість для того, щоб “допомогти уникнути Джохаром проблем”. Більше того, 18 квітня Кадирбаев відправив Джохаром Царнаеву смс про те, що він схожий на одного з розшукуваних. У кімнаті Царнаева його приятелі знайшли рюкзак з порожніми оболонками від 15-20-сантиметрових “червоних петард у формі трубки”. Тоді вони і зрозуміли остаточно, що Царнаев замішаний у терактах. Речі вони забрали і викинули.