З вірогідністю 99,8% фізики зловили під землею невидиму частину Всесвіту – темну матерію

Члени американського дослідницького проекту Криогенні Пошук темної матерії (“Криогенний пошук темної матерії»), схоже, впритул наблизилися до практичного підтвердженню існування темної матерії – загадкового речовини, на яке припадає значна частина маси нашого Всесвіту. У своїй підземній лабораторії в штаті Мінессота фізики зафіксували викиди енергії, що супроводжують, як передбачається, процес зіткнення частинок темної матерії з атомами матерії звичайної.

“Кремнієві детектори зафіксували три події (зіткнення атомів земної матерії з вімпами – передбачуваними частинками темної матерії Прим NEWSru.com ..)”, – Говориться в повідомленні СУБКД. Дослідники відзначають, що мають намір перевірити результати експерименту, в тому числі, з використанням германієвих детекторів. Детальний опис досвіду і отримані дані фізики приводять в опублікованому звіті.HollyDolly

Про “упіймання” вімпів в своїй підземній лабораторії, що розташовується на глибині 600 метрів в старій шахті, фізики повідомляли ще в 2010 році. Тоді використовувалися ними германієві детектори – округлі прилади розміром з хокейну шайбу, охолоджені до температури практично абсолютного нуля, – зафіксували два випадки зіткнення передбачуваних вімпів з атомами. Але незабаром вони були змушені визнати, що результат став наслідком помилкового спрацьовування техніки. Тоді ж учені прийняли рішення проводити експеримент на кремнієвих детекторах, більш чутливих до частинок, маса яких не перевищує 15 гігаелектронвольт.

Як результат, у новому експерименті кремнієві “шайби” помітили три вімпами, що зіткнулися з ядрами атомів земної матерії. Отримані результати дали рівень достовірності в три стандартних відхилення (сигма), тобто 99,8% ймовірності, що були зафіксовані саме нові частинки, а не результат флуктуацій. Проаналізувавши отримані дані, фізики прийшли до висновку, що маса вімпів повинна дорівнювати приблизно 8,6 гігаелектронвольт, що в 8,5 разів перевищує масу протона.

Темна матерія – це гіпотетична космічна субстанція, не взаємодіє з електромагнітним випромінюванням і не испускающая його. З цієї причини побачити темну матерію не можна. Про її існування вперше заговорили астрономи, які не могли розгледіти її в телескопи, але звернули увагу на результат її гравітаційного впливу на звичайну матерію. Так, до появи теорії про існування темної матерії неможливо було пояснити сили, з якими великі космічні тіла притягуються одне до одного, так як маси цих видимих тіл були явно недостатніми для подібного впливу. Наявність же поблизу додаткової маси, набагато більшою, пояснює природу таких явищ.

Два кроки до відкриття

Але подібних обгрунтувань вченим видається не досить, фізики прагнуть експериментально підтвердити існування темної матерії. Це, імовірно, можна зробити, якщо засікти її частинки, а точніше, результат їх взаємодії з частинками звичайної матерії. Що, як сподіваються дослідники з проекту СУБКД, їм і вдалося.

Звичайно, про відкриття говорити поки рано, визнають дослідники. “Нам потрібно більше даних, той же результат потрібно одержати, застосувавши та інші технології Лише тоді наукове співтовариство визнає достовірними отримані нами результати.», – Цитує видання представника дослідників Summetry СУБКД.

Щоб однозначно заявляти про скоєння наукового прориву, потрібен рівень достовірності вище, цитує прес-служба Техаського університету & M свого колегу, члена СУБКД рупакая Махапатра:. “Зараз ми впевнені на 99,8%, а ми хочемо бути впевнені на 99,9999% При сигма рівною 3 у нас є як би натяк на відкриття, при 4-сигма – практично доказ факту здійснення відкриття А от 5-сигма -. це вже точно воно ».

У вас автомобиль mitsubishi l-200 тогда сделайте тюнинг митсубиси л-200 от компании Вайпер-Тюнинг.