США зазирнули в секрети ядерної програми КНДР за допомогою ракети, виловленої з океану

Поки світ скептично чекає пуску ракет, яким Північна Корея лякає з 10 квітня, американці, схоже, все-таки зуміли проникнути в секрети ракетної програми КНДР. Північна Корея має можливості для створення ядерних боєголовок, дійшли висновку американські розвідники після вивчення уламків ракети “Инха-3”, яка за повідомленням влади КНДР, в грудні 2012 року вивела на орбіту супутник “Кванменсон-3”.

Американці підняли з океану верхню частину ракети, і дійшли висновку, що вона могла призначатися не тільки для виведення на орбіту супутника, а й для відправлення бойового ядерного заряду, пише The Daily Beast. ». Фрагменти ракети відрили нам доступ до невідомої до цього інформації Ми раніше бачили креслення, але реальні уламки, суміщені з розвідданими, допомогли нам відтворити загальний план ракети і прийти до висновку, що вона була сконструйована як носій для ядерної боєголовки”, – сказав один з інженерів. Про такі можливості ракети каже її форма і міцний матеріал корпусу. За словами експертів, конструкція ракети дозволяє відправити бойовий заряд для ураження віддалених цілей.HollyDolly

Минулого тижня в США вже були зроблені заяви про наявність у КНДР ядерної зброї. Про це йшлося у розсекреченою частині доповіді розвідувального управління міністерства оборони США, яку оприлюднив конгресмен Дуг Ламборн. У документі стверджувалося, що Північна Корея має ядерну зброю, і воно готове до транспортування за допомогою балістичних ракет, але якість зброї “ненадійне”. Однак Пентагон ці слова не підтвердив. Південна Корея також засумнівалася, що КНДР можуть створити ракету з ядерним боєзарядом.

КНДР знайшла новий привід для погроз Південної Кореї – образливе лялькове шоу

Тим часом, у Північній Кореї висунули новий ультиматум південному сусідові. “Військова демонстрація потужності революційних збройних сил КНДР виллється в сильний удар, як кувалдою, який розтрощить ворогів, ображають на честь і гідність вищого керівництва КНДР”, – транслює Центральне телеграфне агентство Кореї (ЦТАК) повідомлення військового командування Північної Кореї. Приводом для нового прояву агресії з боку КНДР ЦТАК називає акцію, яку провели південні корейці в північнокорейський “День Сонця” – річницю з дня народження засновника КНДР Кім Ір Сена. 15 квітня, за повідомленням агентства, Сеульський демонстранти публічно спалили опудала та портрети північнокорейських лідерів.

“Це звірячий, непростимий акт Якщо Південна Корея дійсно хоче сісти за стіл переговорів, вона повинна принести свої вибачення.”, – Цитує звернення військового керівництва КНДР Yonhap. В іншому випадку Пхеньян загрожує вжити негайних заходів, причому відповісти на образу північнокорейські війська можуть в будь-який момент, “без попередження”.

Ультиматум КНДР викликав співчуття у керівництва Південної Кореї, яка минулого тижня повідомляла про те, що направила пропозицію владі КНДР про врегулювання конфлікту. “Викликає жаль той факт, що Північна Корея погрожує Півдню, використовуючи як привід повідомлення ЗМІ про мітинг, -. Заявив прес-секретар міністерства оборони Кім Мін Сік При цьому він підкреслив, що влада як і раніше відстежують всі пересування північнокорейських військ і готові до відбиття будь-якої провокації.