Британський прем’єр: “Ми не повертаємося спиною до Європи”

Прем’єр-міністр Великобританії Девід Кемерон в своєму виступі на міжнародному економічному форумі в Давосі заявив, що Лондон не відвертається від Євросоюзу, але хоче впливати на зміни в ЄС зі схвалення британців.

Про це повідомляє 24 січня агентство Рейтер.

“Мова не йде про те, щоб повернутися спиною до Європи, зовсім навпаки, – сказав Кемерон. – Мова йде про те, як нам зробити Євросоюз більш конкурентоспроможним, більш відкритим, більш гнучким, і як нам зберегти в ньому місце Сполученого Королівства”.HollyDolly

Крім того, він застеріг європейських лідерів від спроб поглибити політичні зв’язки в Євросоюзі, заявивши, що Лондон не стане брати участь у цьому процесі. За його словами, європейські країни володіють своєю історією, своїми традиціями, інститутами і хочуть приймати свої власні рішення, а тому немає необхідності втягувати їх в централізований політичний союз. Глава британського уряду також підкреслив, що Великобританія і без того вже бере участь у вирішенні ключових загальноєвропейських завдань: підвищення конкурентоспроможності, боротьбі з тероризмом і змінами клімату, і, отже, подальша інтеграція не потрібна.

Нагадаємо, напередодні прем’єр пообіцяв співгромадянам поставити на голосування питання про членство країни в Європейському союзі. Кемерон обіцяє провести референдум до 2017 року, у разі, якщо його партія переможе на виборах у 2015 році.

Європейські країни, хоча і не поділяють ідеї Кемерона, проте ставляться до них з розумінням.

“Ось вже більше шести років як я працюю в Раді Європи і бачив, що розбіжності в ньому були завжди, – заявив прем’єр-міністр Швеції Фредерік Рейнфелд. – Думаю, ідея загальноєвропейського співробітництва полягає в тому, що ми повинні поважати іншу думку і при цьому співпрацювати “.

Крім того, про бажання побачити “чесний компроміс” заявила канцлер Німеччини Ангела Меркель. Британський прем’єр, однак, поки що не сказав, які повноваження, передані структурам ЄС, він хотів би повернути своєму уряду.

Заява Кемерона також стурбувало інвесторів, оскільки, в разі зміни формату відносин Великобританії з ЄС, європейська економіка може стати більш вразливою.