“Арабська весна” дала метастази

Загибель заручників, захоплених близькими до “Аль-Каїді” бойовиками на газовому родовищі Алжиру, стала практичним наслідком “арабської весни”.
Справа не тільки в тому, що серед терористів, убитих під час штурму алжирським спецназом, цілий інтернаціонал з представників колись охоплених революційними подіями країн – Лівії, Тунісу, Єгипту. Як, втім, є серед них громадяни Малі, Нігеру, Мавританії і навіть Канади. Згідно з першими підсумками розслідування, бойовики пройшли військову підготовку в Нігері і проникли в Алжир через непідконтрольні урядовим силам після повалення Каддафі райони Лівії. Звертає на себе увагу інше – реакція на події в Малі та Алжирі арабських країн регіону. А вона вельми показова.HollyDolly

У Єгипті президент Мухаммед Мурсі (читай – рух “Брати-мусульмани”) засудив участь французьких військових в операції проти радикальних ісламістів в Малі і утримався від оцінок терористичної атаки в Алжирі. По місцевому телебаченню виступив брат одного з лідерів “Аль-Каїди” аль-Завахірі. Він фактично закликав єгиптян до підтримки воюючих проти французів малійскіх одновірців.

Ні слова осуду на адресу захопили заручників на газовому заводі в Алжирі терористів не прозвучало і від інших лідерів країн, що отримали «свободу» в ході «арабської весни». Тим більше ніхто з них не запропонував надати допомогу алжирським властям в операції по знищенню бандитів. Навпаки, з цих держав все частіше звучать звинувачення на адресу Заходу, що той заважає встановленню законів шаріату в Малі, і захоплення заручників в Алжирі став правомірним відповіддю на дії французьких військових.

Глава Єгипту засудив участь французьких військових в операції проти ісламістів в Малі
Тим часом алжирські влади підводять перші підсумки операції по звільненню газового родовища. Вони невтішні – вбиті 23 заручника і 32 терориста. Невідома доля шістьох британців, десяти японців і п’ятьох норвежців. Про зниклих безвісти співвітчизниках повідомляють Філіппіни. В уряді Алжиру наводять такі цифри: звільнені 685 алжирських робітників і 107 іноземців. Захоплено живими двоє бойовиків з пов’язаного з “Аль-Каїдою” угруповання “Батальйон підписалися кров’ю”, які дають свідчення.

Керівництва країн, чиї громадяни стали жертвами нападу бойовиків, утримуються від різких заяв на адресу алжирських властей. Однак у міру того, як чисельність загиблих західних заручників буде рости, такі заяви неминуче підуть. Проведена алжирськими військовими операція продемонструвала недостатній професіоналізм місцевих силовиків та нехтування питаннями безпеки на такому стратегічному об’єкті, як газове родовище. Західні ЗМІ звинувачують алжирські влади в тому, що вони не привернули до проведення антитерористичної операції більш досвідчених і технічно оснащених військових з Британії, Франції чи США. А підприємство, де трудилися іноземці, слабо охоронялося