Україна повинна позбутися газової залежності від Росії, – рішення РНБО

Україна потрібно злізти з «газової голки» Росії і убезпечити себе від можливих у майбутньому загроз енергетичній безпеці країни. Зокрема – потрібно розширити коло постачальників газу і наростити його власний видобуток, а також переходити на альтернативні види палива.

Рада національної безпеки і оборони (РНБО) України прийняв рішення опрацювати додаткові заходи щодо зміцнення енергетичної безпеки нашої держави.

Про це повідомила ЗМІ секретар РНБО Раїса Богатирьова в п’ятницю, 20 січня.

«Влада готова рішуче і системно захищати національні інтереси України», сказала він, назвавши сьогоднішнє засідання Радбезу свідченням такої налаштованості.HollyDolly

«Рішення дасть можливість не тільки отримати серйозні економічні вигоди в майбутньому, а й сприяти диверсифікації поставок в країну природного газу, перетворити Україну на повноцінного учасника європейського енергетичного простору», – зазначила Р. Богатирьова.

«Перш за все, мова йде про диверсифікацію джерел поставок природного газу. У даній сфері наша держава буде концентрувати свою увагу на розвитку практичної взаємодії з провідними постачальниками газу », – підкреслила секретарем РНБО, яку цитує прес-служба відомства.

Не менш важливим напрямком, за її словами, стане проведення переговорів про участь України в реалізації проектів диверсифікації маршрутів поставок природного газу в країни Євросоюзу.

Крім того, визначальним фактором належного забезпечення енергобезпеки стане збільшення обсягів видобутку газу на території Україні, сказала Р. Богатирьова.

«Хочу підкреслити, що весь видобутий в нашій державі газ буде направлятися на потреби населення і комунальних підприємств. Це дозволить уникнути необхідності підвищення комунальних платежів для громадян », – сказала вона.

Разом з тим, за словами Секретаря РНБО, Уряд України буде докладати зусилля також в сфері збільшення споживання альтернативних видів палива, в тому числі бурого і кам’яного вугілля і продуктів їх переробки, торфу, газу метаноугольних родовищ, біомас.

Як повідомляло ZN.UA, ще на початку осені президент Віктор Янукович розпорядився зняти Україну з «газової голки» Росії.У свою чергу М. Азаров також заявляв, що Україна потрібно втричі скоротити закупівлі російського газу, оскільки при нинішній ціні вигідніше топити вугіллям.

За словами Р. Богатирьової, зростаюча ціна на газ – головна причина дефіциту держбюджету і елемент серйозного тиску на курс національної валюти.

«Сьогодні, замість розвитку сучасної України і фінансування вкрай важливих соціальних програм, ми змушені перенаправляти відповідні податки на потреби Російської Федерації», – зазначила Р. Богатирьова, нагадавши – щорічно України віддає РФ 96 млрд грн. На даний момент, підкреслила вона, прямий збиток Україні становить суму до $ 5 млрд на рік.