Влада Бразилії заборонили видобувати нафту біля Ріо-де-Жанейро

Національне нафтове агентство Бразилії (National Petroleum Agency, ANP) наказало нафтової компанії Chevron припинити розробку родовища в акваторії поблизу Ріо-де-Жанейро.

Як повідомляється в прес-релізі компанії, нафтової регулятор виявив сірководень, що виділяється з свердловини.

На родовище, розробку якого заборонило ANP, доводиться близько десяти відсотків видобутку бразильського підрозділу Chevron. У компанії стверджують, що на всіх об’єктах регулярно проходить екологічний аудит і ситуація знаходиться під контролем. В даний час сторони ведуть переговори про спільні дії, спрямовані на запобігання аварій.

Як пише The Wall Street Journal, саме по собі присутність сірководню не вважають у ANP чимось незвичайним. У той же час, у відомстві вважають продовження видобутку небезпечним, так як ще не встановлені причини витоку нафти на одній з платформ Chevron 9 листопада.

Тоді зі свердловини у відкрите море витекло близько 2,4 тисячі барелів нафти. Через інцидент влада Бразилії наказали Chevron припинити буріння нових свердловин, а також оштрафували нафтову корпорацію на 28 мільйонів доларів. Крім цього, за фактом події правоохоронні органи Бразилії порушили кримінальну справу.

Chevron є другою за розмірами після ExxonMobil енергетичною компанією США. Капіталізація корпорації перевищує 200 мільярдів доларів, а доведені запаси нафти – 13 мільярдів барелів. Chevron є третьою компанією в Бразилії за обсягами видобутку нафти. Щодня бразильський підрозділ видобуває близько 79 тисяч барелів на 11 свердловинах.HollyDolly