Група Raiffeisen згорне свій бізнес в декількох країнах Східної Європи

Австрійська фінансова група Raiffeisen Bank International може припинити свій бізнес в деяких країнах Східної Європи.

Як повідомило агентство Bloomberg, експансія банку в регіон Східної Європи тривала близько 20 років, але тепер через проблеми в Угорщині група змушена зупинитися.

“Безумовно, ми припинимо наш бізнес в одній або двох країнах, але не в Угорщині”, – сказав головний виконавчий директор компанії Герберт Степіч. При цьому він відмовився уточнити, які саме ринки може покинути банк.

За словами Степіча, розмір активів організації буде знижений на 10-15%. Зростання кредитування буде залежати від зростання ВВП кожної окремої країни.

“Ми все ще бачимо хороші темпи зростання економіки в Росії, частково, можливо, в Україну. Білорусь я б виключив. У Південно-Східній Європі зростання буде, мабуть, тільки в невеликих країнах, в країнах побільше темпи зростання будуть нульовими або близько 1% , мабуть, тільки в Сербії чи Болгарії буде близько 1,2% “, – сказав Степіч.

Зазначимо, що збиток Raiffeisen від діяльності в Угорщині в минулому кварталі склав 245 млн євро. Країна зіткнулася з різким падінням курсу національної валюти – форинта – щодо євро, долара і швейцарського франка.HollyDolly